SOHBET'E BAĞLAN

FixSohbet.Org Sohbet Odaları

ile mobil sohbete bağlanın.

Sohbet Chat Sorunları

-Hayır sohbet ve chat odalarımız tamamen ücretsizdir.
Bu tür sorunlarda #Operhelp kanalına giriş yaparak konuyu yönetici arkadaşlara Bildirerek destek alabilirsiniz.
İstek yapabilmek için #Radyo kanalına giriş yaparak ( !istek Sanatçı-Şarkısı Mesajınız ) Şeklinde yayıncı arkadaşlarımıza isteğinizi ve mesajınızı iletebilirsiniz.
Güncel Çanakkale Deniz Zaferi İle İlgili Bilinmedik Journal Defteri

6 ay önce ayaz yerimdar tarafından eklendi. kez görüntülendi. 0 yorum yapıldı.

Gemilerde “journal” adı verilen bir seyir defteri bulunur. Gemi limandayken ya da seyir halindeyken yaşanan gelişmeler bu seyir defterine kaydedilir.

Çanakkale Deniz Zaferi İle İlgili Bilinmedik Journal Defteri

Geminin rotası, hızı, geldiği ve gideceği liman, vardiya değişimleri gibi bilgiler seyir defterine not edilir. Gemi sığ sulardan ve önemli su yollarından geçerken de seyir defteri sürekli güncellenir. Örneğin Cebelitarık Boğazı geçilirken “0300 Cebelitarık’a girildi” , “0700 Cebelitarık geçildi” yazılır.
Keza İstanbul Boğazından geçerken “0800 İstanbul Boğazına girildi, 1000 Kavaklar geçildi, 1100 Hisar geçildi, 1300 İstanbul Boğazı geçildi” gibi sürekli notlar seyir defterine not edilir.

Ama aynı gemiler Çanakkale Boğazına geldiklerinde seyir defterine bunlar yazılmaz! Çanakkale Boğazı seyri tamamlandığında seyir defterine “0900 Çanakkale çıkıldı” yazılır. Yahut “1500 Şehitler Abidesi 2 milden selamlandı” şeklinde not düşülür. Çünkü herkes bilir ki bu dünyada her yer geçilir ama Çanakkale Geçilmez..

Bütün şehitlerizin ruhları şad olsun, bu vatan onlara minnettardır.

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.