Sohbet Chat Sohbet Sitelerinin Faydaları

2 sene önce Ayaz tarafından eklendi. kez görüntülendi. 0 yorum yapıldı.

Sizlere chat sohbet sitelerinin faydalarını sıralıyoruz!

Bir nevi faydası var ve bu faydaları söylediğimizden beri bir çok insan nedir faydaları anlat bakalım diyorlar. Sadece girip zaman geçirmek olarak düşünmeyin, aksine öyle düşündüğünüz bu yer sizlere bir çok konuda destek olacaktır. Şimdi sizlere nerelerde ne gibi bir yardımı olur onları sıralayacağım. Bilenler bunları biliyorum ve haklı diyecektir bilmeyenler ise bu sadeye faydalarını öğrenecektirler.

1) Gerçek yaşantınız dışında da sizleri sosyalleştirir. İşte okulda veya evde yeni arkadaş ortamı sağlayıp chat yapmanız için bir fırsat sunar.

2) İnsanın kendine güvenmesini sağlar. Bazı kimseler günlük yaşantısında içine kapanık çekingen bir ruh halindedir, bu durum karşı cins ile tanışmaya geldiğinde daha büyük sorunlar yaratır. Sohbet ortamı size burada daha rahat ve kendine güvenerek konuşmanızı sağlar.

3) Sohbet ortamı zihninizi güçlendirir, herhangi bir konuda fikir sahibi ve o konuda yorumlar yapmanıza yardımcı olur. chat ortamında zihniniz daima çalışır.

4) Normal hayatınızla ilgili güncel bilgilerden de haberdar olursunuz. Sağlık, tarih, dini konular gibi birden fazla konuda bilgi sahibi olursunuz.

5) Sohbet siteleri ile muhabbet yaparken zıt görüşteki insanlara karşı kendi görüşünüzü savunmayı öğretir.

6) Pek inanmayabilirsiniz ama hayal gücünüzü de geliştirir. Yazdıkları ile tanırsınız sadece kişileri, görmeden duymadan sadec yazıları ile. Bu durumda size tahmin edebilme imkanı sağlar.
Konuştuğunuz insanları rumuz(takma isim), yazdıkları cümlelere göre kafanızda çizersiniz. Doğru veya yanlış tahmin edersiniz ama illa ki bir tahmininiz olur, işte bu durum size hayal gücünüzü geliştirir.

7) Yeni arkadaşlar kazanırsınız. Sizi tam anlamıyla tanımadıkları için daha rahat sohbet edersiniz. Çünkü normal yaşantınıza müdahale edebilecek kişiler değillerdir.
Ve gizlemeniz gereken hiç bir şeyiniz kalmaz.

8) Aşk. Evet o özlediğiniz ve istediğiniz gerçek aşkı sanalda bulabilirsiniz. Sanalda aşk mı yaşanır demeyin, aşk her yerde aşktır mühim olan doğru insanı bulabilmek.

9) Dert dinler. Normal yaşantınızın dışında size stres yaratmaz aksine sohbet ederek gün boyunca yaşadığınız o yorgunluğu atabilirsiniz.
Hiç tanımadığınız insanlara dert anlatmak inanın çok işe yarıyor, çünkü sizi gerçek anlamıyla tanımıyor herhangi bir durumdan ötürü yadırgayamaz.
Ve sohbet odalarında insanların yaptıkları yorumlar tarafsız olacağı için yanlış ve doğrularınızı daha net kavrayabilirsiniz.

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.