Sosyal Devlet Siteleri Neden Çok Yavaş Çalışıyor?

1 hafta önce Ayaz tarafından eklendi. kez görüntülendi. 0 yorum yapıldı.

Merhaba arkadaşlar hepimiz zaman zaman devlet sitelerini kullanmak istemişizdir ama çoğu zaman bunu başaramamaktayız ya siteler kapalı yada sorgu ekranları sürekli olarak hata vermektedir devletimiz henüz bu soruna çözüm bulamamıştır. Aslında bunun 1 tek sebebi var inatla Asp dilini kullanma sevdasından kaynaklanmaktadır Asp siteler ve asp serverler sürekli olarak sorun yaratmakta bunu bildikleri halde aynı şekilde siteler üretmeye devam etmektedirler.

Bu inatlarını bırakıp Php dili ile yazılmış siteler ve yüksek kapasitedeki serverler kullanılmış olsa bunların hiçbiri olmaz bu durumdan da anlaşılacağı üzerine yeni türkiye denmesine karşılık e-devlet sistemi denmesine rağmen teknolojik olarak ne kadar geride kaldığımızın bir kanıtıdır sanırım.

Öyleki bazen çıldırmak içten bile değil bir ssk sorgusu yapmaya kalsanız saatlerce uğraşsanız ssk sorgulamasını başarma imkanınız %10 gibi birsey yani 100 kişiden sadece 10 kişi sonuca ulaşabiliyor diğer 90 kişi saatlerce uğraşması ile kalmış oluyor. Bence devletin bu sistemlere acilen bir el atmalı ve sistemlerini yenilemeli yada yazılım dillerini değiştirmelidirler.

Aslında devletin yapacağı şey belli kurumsal bir yerden server almak ve o serverin güvenliğini uzman kişilerin ellerine bırakmak yada bu sistemi kendi bünyelerinde kurmaları aksi takdirde 100 yılda geçse bu soruna çözüm bulamazlar.

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.