Güncel Diş temizletmek gerekli mi?

1 hafta önce Ayaz tarafından eklendi. kez görüntülendi. 0 yorum yapıldı.

Birçok insanın en büyük sorunudur diş temizliği. Dişlerimize gereken önemi vermezsek bir çok hastalık sorun ve sıkıntı doğabilir. Diş temizliği günde 2 kere fırçalamak ve sadece beyaz durması demek değildir. Diş temizliği derken asıl olarak tüm ağız sağlığı gelmeli akla.

Dişlerimizi ne kadar fırçalarsak fırçalayalım illaki içilen suyun bile dişleri sarartabildiğini unutmayalım. Ve fırçalasak dahi diş dipleri ve çevresinde taşlar oluşabilmektedir.

Bu oluşan diş taşlarının en az yılda 1 kere temizlenmesi gerekir. Çünkü diş çevresinde oluşan diş taşları Diş eti çekilmesine ve hatta dişlerin çürümesine neden olmaktadır.

Diş çürümesi ve diş eti çekilmesi ağız sağlığını tehtit eden en büyük unsurlardır.

Diş çürümesi ve oluşan diş plakları ağuz kokusuna , diş eti kanamasına neden olmaktadır. Bir çokta hastalığın ana kaynağıdır bu sorunlar.

Eğer çok ileri durumda değil ise diş plakları temizletildiği taktirde diş eti ve diş çevresi kendini kısa sürede toparlayacaktır.

Halk tarafından bir düşünce yaygınlaşmış gidiyor. Diş plaklarını temizletmek iyi değildir diş etleriniz çekilmektedir diye. Lakin tam tersi Diş plakları diş etlerinin çekilmesine neden olmaktadır.

Diş hekiminden bir çoğumuz korkarız. Ama korkunun ecele faydası yoktur bunu da unutmayalım. Ağız ve diş sağlığı dış görünümümüz kadar önemlidir.

Dişlerimize gereken önemi verip yılda hiç olmazsa 1 kere kontrole gitmeli ve dişlerimizde ki oluşan leke ve diş taşlarını ( plaklarını ) temizletelim. Bu sayede ağız içi de rahatlamış olacaktır.

Ağız kokusu ortadan kalkacaktır. Diş çürümeleri azalacaktır. Diş plağının oluşmasından ötürü ağızdaki rahatsızlık büyük ölcüde giderilmiş olacaktır.

Sağlıklı mutlu bir yaşam dileğiyle.

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.